Avaa päävalikkoSulje päävalikko  

Lakeuden EKO -lautakunta

Lakeuden EKO -lautakunta toimii jätehuoltoviranomaisena Limingan, Muhoksen, Tyrnävän ja Utajärven kunnissa. Jätehuoltoviranomaisen toimintaan kuuluu mm. päättää jätehuoltomääräyksistä ja jätetaksasta. Jätehuoltoviranomainen myös käsittelee anomukset poiketa jätehuoltomääräyksistä. Anomukset osoitetaan Lakeuden EKO -lautakunnalle, Iivarinpolku 6, 91900 Liminka tai s.postilla lakeudeneko(a)liminka.fi

Anomuslomake

Lisätietoja jätehuoltoviranomaisen toiminnasta ja alueen jätehuollosta antaa jätehuoltosuunnittelija Pihla Hasan, Limingan kunnasta, lakeudeneko(a)liminka.fi, 050 3240 963.

Limingan, Muhoksen ja Tyrnävän jätehuoltomääräykset.
Utajärven jätehuoltomääräykset.

14.3.2018 muuttuneet Utajärven jätehuoltomääräykset: Muuttuneet jätehuoltomääräykset

Lakeuden EKO-lautakunnan jäsenet vuodelle 2018 - 2021

JÄSENET KUNTA SÄHKÖPOSTI PUHELIN
Tuomas Ahola (pj) Liminka tuomas.ahola@liminka.fi 0400 436630
Eila Paavola Liminka   040 5725 053
Eija Jurvanen Muhos eija.jurvanen@lh.muhos.fi 044 4970 099
Jari Sirkko Muhos jari.sirkko@lh.muhos.fi 050 5963 939
Tauno Uitto (vpj) Tyrnävä tauno.uitto@gmail.com 0400 285 239
Päivi Suvanne Tyrnävä paivi.suvanne@gmail.com 0400 653 697
Eero Pirttikoski Utajärvi eero.pirttikoski@utajarvi.fi 0400 583 457
Riikka Juntunen Utajärvi riikka.juntunen@utajarvi.fi  

Tiedote: Lakeuden EKO -lautakunta aloitti toimintansa Limingan, Muhoksen, Tyrnävän ja Utajärven kuntien jätehuoltoviranomaisena.

Esityslistat ja pöytäkirjat

päivitetty viimeksi: 18.04.2018 23:01