Avaa päävalikkoSulje päävalikko  

Kunnanhallitus

Kunnanhallituksen tehtävänä on kuntalaissa säädetyn lisäksi valtuuston asettamien tavoitteiden puitteissa johtaa, valvoa ja arivoida kunnan hallintoa sekä vastata kunnallistaloudellisten ja muiden yleisten toimintaedellytysten säilymisestä huolehtimalla toiminnan, talouden ja maankäytön suunnittelusta. Kunnanhallitus vastaa myös kunnan elinkeinojen kehittämisestä.

 

Kunnanhallituksen puheenjohtaja

Pentti Tuovinen
Puhelin: 040 058 3304
Sähköposti: pentti.tuovinen(a)utajarvi.fi

 

 

 

 

 

 

2017 alkaen

Jäsen

Sähköposti

Varajäsen

Sähköposti

Pentti Tuovinen (PJ) pentti.tuovinen(a)utajarvi.fi Sanna Kauppinen
sanna.kauppinen(a)utajarvi.fi
Pentti Räisänen (VPJ) pentti.raisanen(a)utajarvi.fi Heikki Soronen
heikki.soronen(a)utajarvi.fi
Anja Pinoniemi anja.pinoniemi(a)utajarvi.fi Marika Suorsa
marika.suorsa(a)utajarvi.fi
Reetta Tuovinen reetta.tuovinen(a)utajarvi.fi Jari Leinonen
jari.leinonen(a)utajarvi.fi
Pertti Kamula pertti.kamula(a)utajarvi.fi Pirjo Leinonen
pirjo.leinonen(a)utajarvi.fi
Mirja Nikula mirja.nikula(a)utajarvi.fi Heino Tapio
heino.tapio(a)utajarvi.fi
Toivo Perttunen toivo.perttunen(a)utajarvi.fi Carina Läntinen
carina.lantinen(a)utajarvi.fi