Avaa päävalikkoSulje päävalikko  

Kunnanhallitus

Kunnanhallituksen tehtävänä on kuntalaissa säädetyn lisäksi valtuuston asettamien tavoitteiden puitteissa johtaa, valvoa ja arivoida kunnan hallintoa sekä vastata kunnallistaloudellisten ja muiden yleisten toimintaedellytysten säilymisestä huolehtimalla toiminnan, talouden ja maankäytön suunnittelusta. Kunnanhallitus vastaa myös kunnan elinkeinojen kehittämisestä.

 

Kunnanhallituksen puheenjohtaja

Pentti Tuovinen
Puhelin: 040 058 3304
Sähköposti: pentti.tuovinen(a)utajarvi.fi

 

 

 

 

 

 

2015 alkaen

Jäsen

Sähköposti

Varajäsen

Sähköposti

Pentti Tuovinen (PJ) pentti.tuovinen(a)utajarvi.fi Markku Mustonen markkuj.mustonen@pp.inet.fi
Tarja Kinnunen (1. VPJ) tarja.kinnunen(a)mail.suomi.net Kaisa Hiltunen kaisa.hiltunen@hotmail.com
Heino Tapio (2. VPJ heino.tapio(a)utajarvi.fi Mirja Nikula mirja.nikula@wippies.com
Raili Karvonen raili.karvonen(a)utajarvi.fi Kaisu Isola  
Mari Mikkonen mari.mikkonen(a)utajarvi.fi Mikko Kujala mikko.kujala@suomi.net
Antti Vääräniemi anttiva84@gmail.com Tero Oilinki
tero@oilinki.fi
Leo Saarenpää leo.saarenpaa(a)utajarvi.fi Raili Kokko raili.kokko@utajarvi.fi
Kai Savolainen kai.savolainen(a)utajarvi.fi Pentti Räisänen pentti.raisanen@hotmail.com
Reetta Tuovinen reetta.tuovinen(a)utajarvi.fi Heikki Soronen heikki.soronen@utajarvi.fi