Ohita päävalikko
Takaisin etusivulle
Avaa päävalikkoSulje päävalikko  
Ohita sivuvalikko

Kunnanhallitus

Kunnanhallituksen tehtävänä on kuntalaissa säädetyn lisäksi valtuuston asettamien tavoitteiden puitteissa johtaa, valvoa ja arivoida kunnan hallintoa sekä vastata kunnallistaloudellisten ja muiden yleisten toimintaedellytysten säilymisestä huolehtimalla toiminnan, talouden ja maankäytön suunnittelusta. Kunnanhallitus vastaa myös kunnan elinkeinojen kehittämisestä.

Utajärven kunnanhallituksen kokoonpano valtuustokaudella 2017 - 2021:

  • Pentti Tuovinen, puheenjohtaja, sähköposti: pentti.tuovinen@utajarvi.fi    
    • Varajäsen: Sanna Kauppinen, sähköposti: sanna.kauppinen@utajarvi.fi
  • Pentti Räisänen, varapuheenjohtaja, sähköposti: pentti.raisanen@utajarvi.fi      
    • Varajäsen: Heikki Soronen, sähköposti: heikki.soronen@utajarvi.fi
  • Anja Pinoniemi, sähköposti: anja.pinoniemi@utajarvi.fi        
    • Varajäsen: Marika Suorsa, sähköposti: marika.suorsa@utajarvi.fi
  • Reetta Tuovinen, sähköposti: reetta.tuovinen@utajarvi.fi    
    • Varajäsen: Jari Leinonen, sähköposti: jari.leinonen@utajarvi.fi
  • Pertti Kamula, sähköposti: pertti.kamula@utajarvi.fi             
    • Varajäsen: Pirjo Leinonen, sähköposti: pirjo.leinonen@utajarvi.fi
  • Mirja Nikula, sähköposti: mirja.nikula@utajarvi.fi                   
    • Varajäsen: Heino Tapio, sähköposti: heino.tapio@utajarvi.fi
  • Toivo Perttunen, sähköposti: toivo.perttunen@utajarvi.fi    
    • Varajäsen: Carina Läntinen, sähköposti: carina.lantinen@utajarvi.fi

 

päivitetty viimeksi: 15.09.2020 12:18

Käytämme evästeitä sivuston toiminnoissa, sosiaalisen median ominaisuuksien tarjoamiseen ja liikenteen analysointiin.
Tietoa sivustosta