Ohita päävalikko
Takaisin etusivulle
Avaa päävalikkoSulje päävalikko  
Ohita sivuvalikko

Valtuusto

Kunnan ylin päättävä toimielin on valtuusto, joka vastaa kunnan taloudesta ja toiminnasta.

Utajärven kunnan Valtuusto kaudella 2017-2021:

  • Kai Savolainen, puheenjohtaja, sähköposti: kai.savolainen@utajarvi.fi

  • Eero Pirttikoski, 1. varapuheenjohtaja, sähköposti: eero.pirttikoski@utajarvi.fi

  • Riikka Juntunen, 2. varapuheenjohtaja, sähköposti: riikka.juntunen@utajarvi.fi

  • Minna Huuhtanen, sähköposti: minna.huuhtanen@utajarvi.fi

  • Risto Juntunen, sähköposti: risto.juntunen@utajarvi.fi

  • Pertti Kamula, sähköposti: pertti.kamula@utajarvi.fi

  • Raili Kokko, sähköposti: raili.kokko@utajarvi.fi

  • Ahti Moilanen, sähköposti: ahti.moilanen@utajarvi.fi

  • Mirja Nikula, sähköposti: mirja.nikula@utajarvi.fi

  • Maija Paavola, sähköposti: maija.paavola@utajarvi.fi

  • Toivo Perttunen, sähköposti: toivo.perttunen@utajarvi.fi

  • Anja Pinoniemi, sähköposti: anja.pinoniemi@utajarvi.fi

  • Pentti Räisänen, sähköposti: pentti.raisanen@utajarvi.fi

  • Heikki Soronen, sähköposti: heikki.soronen@utajarvi.fi

  • Pentti Tuovinen, sähköposti: pentti.tuovinen@utajarvi.fi

  • Reetta Tuovinen, sähköposti: reetta.tuovinen@utajarvi.fi

  • Antti Vääräniemi, sähköposti: antti.vaaraniemi@utajarvi.fi

 

päivitetty viimeksi: 15.09.2020 10:29

Käytämme evästeitä sivuston toiminnoissa, sosiaalisen median ominaisuuksien tarjoamiseen ja liikenteen analysointiin.
Tietoa sivustosta